داستان ما

چه می‌کنیم؟

موسسه آلند در سال 96با ماموریت برگزاری سمینار، همایش های علمی و همچنین برپایی نمایشگاه هاو رویداد های تخصصی در حوزه های دارویی، پزشکی، ورزشی، تغذیه و صنعت ساختمان و با هدف ارتقا دانش فنی در حوزه های مختلف و معرفی شرکت های دانش بنیان به جامعه شروع به کار کرد و کار خود را با برگزاری مراسم جایزه دادمان در سال 96 آغاز کرد و در سال 97 با همکاری مشترک فدراسیون بدنسازی و تناسب اندام، همایش و نمایشگاه جانبی در این خصوص برگزار نمود که مورد استقبال بی نظیر اساتید و ورزشکاران این رشته قرار گرفت که با پیگیری های مکرر دست اندر کاران و دانشجویان و ورزشکاران این همایش ها تا 4 دوره توسط موسسه آلند برگزار گردید که همگی دوره ها با بهره گیری از اساتید مجرب و شناخته شده کشور اجرا گردید و بالاترین امتیاز مربیگری نیز به این دوره ها اعطا گردید و پس از آن با توجه به سوابق و تجربیات مدیران موسسه آلند در حوزه صنعت دارو، تمرکز ویژه ای براین صنایع پیدا نمود.

از آن جایی که صنعت دارو، یک صنعت استراتژیک برای کشور بود در راستای ماموریت سازمانی خود در جهت خدمت به جامعه و نمایان کردن خدمات ارزشمند فعالان این حوزه به خصوص در مورد صنایع مواد اولیه دارویی،  که تا کنون مغفول مانده بود بعنوان روابط عمومی در جهت اطلاع رسانی گسترده فعالیت های آنها وارد سندیکای مواد اولیه دارویی ، شیمیایی و بسته بندی دارویی گردید و با راه اندازی مجدد نشریه شیمی دارو بعد از 10 سال توقف توانست گام اول را در جهت اطلاع رسانی این صنعت پر زحمت و استراتژیک محکم بردارد و با حمایت و کمک سندیکا کانال خبری مجازی فارمانیوز راه اندازی گردید. که با استقبال خیلی خوب از سوی فعالان این صنعت روبه رو شد و اخبار صنعت به روز و آنلاین به تمامی اعضا اطلاع رسانی می گردد و در سایه این همکاری با شکل گیری روابط عمومی سندیکا تمامی اخبار و اطلاع رسانی سندیکا بصورت منظم و از کانال های خبری رسمی سندیکا اعلام گردید و اخبار تمامی کارخانجات عضو سندیکا نیز از همین طریق به  اطلاع مخاطبان خود می رسد. و فعالان این حوزه بیش از پیش شناخته شدند و برای اولین بار در سال 97 با همت سندیکا، اولین نمایشگاه تخصصی صنایع مواد اولیه دارویی شیمیایی و بسته بندی دارویی به نام فارماپک در بهمن ماه در جزیره ی زیبای کیش برگزار گردید و علیرغم مشکلات موجود برای دوره اول نمایشگاه با توجه به باز خورد های اخذ شده و مشورت های لازم با بزرگان این حوزه مقرر گردید. دوره دوم نمایشگاه در سه حوزه API, Pharma pack, Pharma tech  با نام فارمکس خاورمیانه 2020 در تهران برگزار گردد. که این نمایشگاه با استقبال کم نظیر از سوی شرکت های داخلی و خارجی مواجه گردید و تقریبا 90 روز مانده به تاریخ برگزاری کلیه غرفه ها sold out گردید و وجود کارگاه های جانبی با موضوعات تخصصی و همچنین برگزاری نمایشگاه به صورت B2B موجب گردید این نمایشگاه از نمایشگاه های مشابه خود متمایز گردد و در راستای ماموریت سازمانی تعریف شده این موسسه توانست در سال های 97 و 98 در نمایشگاه های خارجی مرتبط شرکت نماید و همچنین با ایجاد پاویون ایران، شرکت های عضو سندیکا را نیز در نمایشگاه های خارجی  ساماندهی نماید و در سایه همین ارتباطات  به وجود آمده بود. که شرکت های خارجی جهت شرکت در نمایشگاه فارمکس 2020 اعلام آمادگی نمودند.

  • فارمانیوز TV: راه اندازی فارمانیوز TV بعنوان اولین تلویزیون تخصصی اینترنتی در حوزه صنعت دارو که در آن کارشناسان و صاحب نظران ضمن نقد و بررسی مسائل پیرامون حوزه صنعت دارو، مشکلات حوزه دارو را نیز به چالش خواهند کشید.
  • راه اندازی کارخانه نوآوری: راه اندازی کارخانه نوآوری که در آن دانشجویان و صاحبان ایده های جدید با حمایت شرکت های بزرگ و صندوق های حمایتی خواهند توانست تا ایده های خود را به مرحله اجرا در آورده و تولیدی سازی نمایند.
  • دوره های آموزشی تخصصی : برگزاری دوره های آموزشی تخصصی از دیگر فعالیت های آتی موسسه آلند در راستای هدف ارتقا دانش تخصصی فعالان حوزه دارو خواهد بود.

از وظایف دیگر موسسه آلند بعنوان روابط عمومی سندیکا معرفی شرکت ها و صنعت مواد اولیه دارویی در خارج از کشور بود که در این راستا مجوز نشریه Export Marketing که به زبان انگلیسی و دوماهنامه می باشد اخذ گردید. و با هدف معرفی صنعت دارویی کشور در کلیه رویدادهای بین المللی از جمله فارماتک روسیه، CPHI چین، CPHI هند، CPHI فرانکفورت، Pharma pack کیش و…. چاپ و توزیع گردید.

 با پیشرفت در این حوزه، به پیشنهاد انجمن داروسازان ایران موسسه آلند چهل و یکمین همایش روز دارو سازی را در تهران به نحو احسن برگزار نمود و پس از اجرای موفق آن همایش به پیشنهاد هیئت مدیره انجمن دارو سازان ، نشریه پیام انجمن دارو سازان نیز جهت تولید محتوا و چاپ و توزیع به این موسسه واگذار گردید که بعد از چاپ اول توسط این موسسه تحول زیادی در آن مشهود گردید و مورد استقبال داروخانه ها و شرکت های تولید کننده محصول نهایی قرار گرفت. 

از دیگر فعالیت های موسسه آلند تاسیس گروه پک لند بود که پس از بررسی و تحقیقات تخصصی در حوزه صنعت دارو و کمبود و احساس نیاز وجود این گروه با ماموریت طراحی، ساخت و چاپ جعبه دارویی به صورت تخصصی، ساخت فیلم، تیزر و عکاسی صنعتی ، مشاوره تخصصی در حوزه تبلیغات و بازاریابی، تولی محتوا انجام گرفت. و دراین مدت کم توانست پروژه های خوبی را در جهت معرفی خدمات ارزشمند صنایع مواد اولیه دارویی به بازار ارائه نماید.

فعالیت‌های آتی

 

  • دوره سوم نمایشگاه بین المللی فارمکس خاورمیانه 2021 
  • کمپین های تخصصی و عمومی: اجرای کمپین های عمومی و تخصصی در حوزه های مختلف نیز از فعالیت های آتی این موسسه جهت افزایش آگاهی عمومی و اطلاع رسانی تخصصی خواهد بود.

برگزاری حرفه‌ای رویداد‌ها تخصص موسسه آلند است.

Subscribe to our newsletter

Sign up to receive latest news, updates, promotions, and special offers delivered directly to your inbox.
No, thanks